WhatsApp, TestFlight beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme sundu. 2.22.1.72 sürüm numarasıyla karşımıza çıkan özellik neler sunacak gelin bir bakalım.

WhatsApp yeni yılla birlikte özelliklerini sunmayı başladı. Bir evvelki haberimizde de bu yıl kullanıma sunulan birinci özellikten bahsetmiştik. Şirket bu yıl kullanıcıların sohbet listesini çok pak hale getirmeyi planlıyor ve bunu yapmak için makul öğelerini kaldırması gerekiyor. Türkiye’nin en çok kullanılan iletileşme uygulaması yeni kümeler oluşturabileceğiniz satırı kaldırmayı planlıyor.

WhatsApp yıla süratli başladı! Yeni özellik duyuruldu

Sağ üstte görünen “Yeni Sohbet Başlat” düğmesine dokunduğunuzda aslında yeni kümeler oluşturabilirsiniz, bu nedenle o satırı kaldırmakta sorun yok fakat bununla birlikte yayın listeleri de kaldırılacak. Üstteki ekran manzarasında görebileceğiniz üzere, WhatsApp gelecekteki bir güncellemede sohbetler listesinden “Yayın Listeleri” ve “Yeni Grup” u kaldırmayı planlıyor.

WhatsApp bu yıl ayrıyeten zımnilik ve güvenliğe çok daha fazla ihtimam gösteriyor. Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan zımnilik kontratı sebebiyle reaksiyon alan ve kullanıcılarını kaybeden uygulama bu yıl saklılığı odak noktası yapacak üzere görünüyor. Kapalılığa verdiği itinası göstermek için uygulama üzerinden biri size ileti gönderirse kişinin fotoğrafını ve ismini bildirimlerinizde görebileceğinizi bir evvelki haberimizde duyurmuştuk. Şirket bu yıl prestijini büsbütün geri kazanmayı ve rakiplerini sollamayı hedefliyor üzere görünüyor. Kapalılık kontratı ile ilgili yanlış anlaşılma ortadan kalktıktan sonra uygulama esasen kullanıcılarını geri kazanmaya başlamıştı.

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir